En partner för utveckling av digitala tjänster och hemsidor.

Vi är unga, engagerade och har djup teknisk kunskap.

Om Björnsson Rusck

Björnsson Rusck Technologies är ett Stockholmsbaserat företag som grundades av Frans Björnsson och Fritiof Rusck. Vår vision är att med ung techkompetens och den senaste tekniken hjälpa svenska företag att driva tillväxt digitalt med smarta webb och IT lösningar. Att skapa hemsidor och IT-tjänster som inte bara är snygga utan konverterar besökare till kunder. Vi vill vara långsiktig partner och bollplank inom IT och webb. Våra kunder kan vända sig till oss med frågor, och få svar på ett sätt som varken dumförklarar eller kräver att man jobbar inom IT för att förstå.

Våra tjänster

Plattformar

Sitter du eller ditt företag på en idé för en digitaltjänst eller plattform? Vi hjälper er med design och systemutveckling så att ni kan förverkliga idén. På så sätt skapas en digital tillväxtmotor i företaget. 

Webb

75 % av alla potentiella kunder kollar upp företagets hemsida innan de ens bokar ett möte. Vi bygger hemsidor som inte bara innehåller den senaste tekniken utan också ger nya kunder och driver företagets tillväxt.

Analyser

Förlorar ni kunder på grund av er hemsida? Når ni ut digitalt och skulle ni kunna lyckas bättre? Finns det brister i er IT-säkerhet? Vi analyserar och ger välgrundade svar och insikter som kan vägleda er inför beslut.

Funderar du på ett webbprojekt?

Vi hjälper gärna till. Fyll i formuläret nedan så tar vi kontakt med dig.

Vårt team

Frans Björnsson

Grundare | VD

frans@bjornssonrusck.se

Fritiof Rusck

Grundare | CTO

fritiof@bjornssonrusck.se

Douglas Björklund

Projektledare

douglas@bjornssonrusck.se

Jonathan Asplund

Utvecklare

jonathan@bjornssonrusck.se

Emil Johansson

Utvecklare

emil@bjornssonrusck.se

Vilmer Axrup

Utvecklare

vilmer@bjornssonrusck.se

Vi växer och letar efter nya medarbetare, för mer information mejla jobb@bjornssonrusck.se

Kontakta oss


hej@bjornssonrusck.se

Adress Sankt Paulsgatan 35a, 11848 Stockholm